Rowery-Czarna-Gora-1

Rowerem po Czarnej

Czarna Góra jest doskonałym miejscem wypoczynku zarówno dla osób szukających ciszy i spokoju jak również dla osób aktywnych. W okolicy do Państwa dyspozycji czekają kilometry oznakowanych tras pieszych i rowerowych.

Przechowalnia i wypożyczalnia rowerów

Przyjeżdżając do naszych apartamentów z własnym sprzętem mają Państwo do dyspozycji specjalnie przygotowane pomieszczenia gdzie swobodnie i bezpiecznie można trzymać rowery.  

Osoby przyjeżdżające przez sprzętu rowerowego mają możliwość skorzystania z oferty profesjonalnie przygotowanych wypożyczalni rowerowych, które znajdują się w pobliżu apartamentów.

Różnorodność tras

Miłośnicy turystyki rowerowej w zależności od rodzaju uprawianego kolarstwa i stopnia zaawansowania mogą skorzystać z dobrze oznakowanych szlaków gminnych i krajowych. Nawierzchnia dróg jest utwardzona asfaltem lub szutrem.

Każdy miłośnik dwóch kółek dopasuje trasy do własnych możliwości.

  • Turystyka rekreacyjna, MTB dla średniozaawansowanych i zaawansowanych

W pobliżu apartamentów można skorzystać z oferty Bike Park Czarna Góra gdzie do Państwa dyspozycji jest przygotowanych 19 tras o różnym stopniu trudności.

Zobacz mapkę tras  http://www.bikeparkczarnagora.pl/trasy-rowerowe/

Dla początkujących, średniozaawansowanych polecamy Kids i Skills Arena – rowerowy plac zabaw. Idealne miejsce na naukę jazdy lub podszkolenie się.

  • Kolarstwo szosowe

Czarna Góra Apartamenty jest świetną bazą wypadową dla kolarzy szosowych. Obecnie drogi dojazdowe na Czarna Górę są pokryte asfaltem co stanowi ogromne ułatwienie dla kolarzy. W okolicy można zaplanować kilka ciekawych i atrakcyjnych pod względem walorów krajobrazowych tras.

Kilka propozycji znajdziecie -> https://stronie.pl/538/szlaki-rowerowe-singletracki-bike-park.html

  • Singletrack

Singletrack Glacensis to wyjątkowy górski szlak rowerowy pozwalający przejechanie Ziemi Kłodzkiej. Od Srebrnej Góry do Jagodnej to około 260 km razem z łącznikami asfaltowymi lub szutrowymi.

Będąc w naszych okolicach zajrzyj koniecznie na Singletrack Glacensis i dostępne trasy  https://singletrackglacensis.com/trasy/